Uber řidič: máte auto a chcete si vydělat?

Máte vlastní auto a chcete si vydělat slušné peníze? Potom by pro Vás mohlo stát za to být Uber řidič. Uber je populární mobilní aplikace a platforma pro spojování zákazníků a řidičů skrze aplikaci v telefonu. Můžete tak jezdit levněji i s neoficiálními vozy ovšem také vozit lidi v pohodlí svého vlastního auta a pracovat ve Vámi stanovených hodinách s potřebou minimální investice.

Jak se stát Uber řidičem?

K této práci nepotřebujete žádnou licensi ani koncesi, postačí vlastní auto, řidičák a registrace u Uber aplikace. Pro někoho to může být normální zaměstnání, pro někoho pouze bokovka.

První krok je registrace tady.

Vyplatí se jezdit s Uberem?

Vyplatí se to jezdit pro Uber a kolik si člověk může vydělat peněz? Jeden z řidičů pro Uber Petr dle interview na Auto.cz uvedl, že vedle vedlejšího zaměstnání si s Uberem vydělá zhruba 10 tisíc čistého. Jezdí zhruba trikčát až čtyřikrát týdně zhruba od sedmi večer do půlnoci.

Plusů je určitě hněd několik, vlastní auto, jednoduchost, platba není v hotovosti a sami si určujete pracovní dobu. Může se jednat o výborný přivýdělek vedle práce nebo i jako hlavní práce. Ovšem je nutné počítat i s rizikem pokuty, pokud by řidiče chytily úřady. Zatím v České republice toto není právně ošetřené a při kontrole může Magistrát udělit pokutu. Samozřejmě šance na takovou kontrolu je opravdu malá, ale takové riziko zkrátka existuje. Také je nutné myslet na zdanění příjmů, tedy přeposíláním na podnikatelský účet a poté zdanění a nebo jiné řešení (jedná se o podnikatelskou činnost) a případné pojištění.

 Jak se stát Uber řidičem pojištění pokuty

Jak probíhá pro řidiče jízda od Uber?

Po přijetí cesty z aplikace hned ridič pozná, kde zákazníka nabírá a jak daleko časově od zákazníka jste. Vaší polohu zákazník vidí v aplikaci a pokud jste např. moc daleko, může kotrakt zrušit. Pokud ovšem se potkáte se zákazníkem a rozhodne se s řidičem neodjet, dostává řidič poplatek 50 Kč, který již patří jemu.

Kontrakt může nadále zrušit i řidič pokud je zákazník například opilý, nečistý nebo agresivní. Poté se vše odrazí v hodnocení klienta, problémoví klienti tak mohou být ze systému vyloučeni a jako řidič už s nimi nikdy nepojedete (to se stává pokud dáte malé množství hvězdiček nebo žádnou). Cíl ovšem řidič již nevidí z důvodu, aby nemohl odmítnout jízdu na základě destinace. Aplikace poté řidiči zobrazí nejvhodnější cestu a částku, jakou bude cestující platit. Není ovšem údajně problém se s cestujícím domluvit na jiné trase. Bez dohody ji ovšem řidič změnit nesmí. Platba není v hotovosti ale před kreditní kartu zadanou v aplikaci.

Centrála údajně nabízí jisté garance, že v určitě lokalitě bude v určitém čase stanovený počet zakázek. Na základě toho se může řidič rozhodnout, zda bude pro Uber ten den řídit nebo nikoliv. Údajně minimálně 70% klientely se zkládá z cizinců, takže základní angličtina bude bezpochyby nutností.

Řidič Uberu může být určitě zajímavá práce, jedná se ovšem o podnikatelskou činnost. První je potřeba registrace u Uber služby.

  • … k identifikaci řidiče i pasažéra se používají jen křestní jména.
  • … řidič se musí do 15 sekund rozhodnout, zda nabídnutou jízdu přijme.
  • … z ceny za jízdu šoférovi náleží osmdesát procent zaplacené částky.
  • … pohonné hmoty i další náklady na provoz vozidla jdou za řidičem.

První jízda s Uber taxi zadarmo

V našem druhém článku jsme popisovali, jak získat jízdu zdarma s Uber taxi. Stačí při registraci nebo do aplikace zadat promo kód „UBR2017„. Tento promo kód je aktuální pro rok 2016 a díky němu máte jízdu zdarma za 200 Kč. V článku Uber taxi: jak jezdit zadarmo nebo se slevou taxíkem? najdete i jiné tipy, jak jezdit s Uber taxíky levně po celém světě.

Chcete jízdu zdarma s Uber taxi? Stačí kliknout zde a použít promo slevový kód UBR2017.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s jízdou pro Uber nebo s Uberem? Je to zkutečně lepší služba než např. Liftago, Nejlevnější taxi nebo Modrý Anděl? Napište nám Váš názor do komentářů.

>