Trafology (2006-2014) – „Trafačkáři“ vydali knihu, která stojí zato

Je neuvěřitelné jak ten čas letí. Než jsem se vypravila na křest knihy Trafology (2006-2014) a kolektivní výstavu Trafo residentů v jednom, nedalo mi to a našla si datum svý první výstavy, kterou jsem v Trafačce pořádala. Rok 2007 na letáku mě vážně překvapil.

 

ikony vsedniho dne
Ikony všedního dne

Poslední výstava v Trafačce se uskutečnila přesně před rokem a kniha tak vznikala s lehkým odstupem. Výpravná publikace, dokumentující 8 let v bývalé trafostanici, mapuje to nejlepší z více než 200 výstav, koncertů, performancí, graffiti jamů, projekcí, workshopů, divadelních představení, módních přehlídek a mezinárodních festivalů různého zaměření, spolu s dokumentací soužití v téměř čtyřicítce ateliérů a změnou okolního prostředí, až do úplného srovnání budovy se zemí.

Trafacka-1

Trafacka-2

Grafickou podobu knihy vyšperkoval Michal Škapa, úvodní text sepsal Otto M. Urban, redakci rozhovorů spolu s Blankou Čermákovou upravil Jan H. Vitvar. Kapitoly uvozují texty zakládajících členů Trafačky – Jana Kalába, Michala Cimaly, Jakuba Nepraše a Blanky Čermákové, v knize nejdete rozhovory s Tomášem Bařinkou, Eposem 257, Václavem Girsou, architekty H3T, Anežkou Hoškovou, Martinou Chwistkovou, Jakubem Janovským, Jakubem Matuškou, Magdalenou Novákovou, Janem Vlčkem, Janem Zdvořákem a Alešem Zemene.

Trafacka-5

Trafacka-3

Trafacka-4

Trafacka-6

Křest knihy Trafology (2006-2014) byl spojen se stejnojmennou výstavou rezidentů Trafačky, jejichž společným výstavním jmenovatelem je pocta Nikolu Teslovi, vynálezci a elektrickému mágovi. Výstavu můžete navštívit do 22. prosince (vřele doporučuji) , knihu je možné objednat na trafacka@trafacka.cz.

>