Šperky Pandora, kde koupit originál a vyplatí se to?

Šperky Pandora určitě mají něco do sebe. Přívesky a jiné šperky Pandora můžete měnit podle nálady nebo oblečení, aby vám ladily k tomu, co máte na sobě. Také šperky Pandora jsou ovšem poměrně drahé a „poskládat“ si vlastní verzi náramku nebo náhrdelníku se může pořádně prodražit.

Pandora šperky, pandora originál přívěsky, pandora akce, pandora náramky

Originál šperky Pandora a cena

Samozřejmě je na trhu poměrně hodně alternativ šperků od značky Pandora. Jedna z nich je zkomolenina názvu tedy Paní Dora. V Pandoře je určitě větší výběr ale je možná otázka času, kdy ostatní značky Pandoru doženou na kvalitě i výběru za menší cenu. Přívěsky Pandora s kamínky stojí kolem 1000 Kč, ale cena se většinou pohybuje v řádu stovek.

Označení punc kvality je standardním v Americe, ve Velké Británii se používá označení punc a v Dánsku značka ryzosti. Šperky Pandora se označují šperky těmito značkami, aby byla označená ryzost kovu a bylo tak garantováno, že je kov pravý. Výrobky ze zlata jsou označeny písmenem G (gold) a taktéž číslem označující ryzost, např. G750. Všechny Pandora šperky ze sterlingového stříbra jsou označené velkým písmenem „S“ označující „silver“ (z angl. stříbro), za ním je označení ryzosti stříbrných částic na tisíc jednotek hmotnosti: S925 (92,5 % ryzího stříbra). Pokud máte špek Pandora starší než z roku 2011, bude na něm jen číslo. Šperky této značky je nutné kupovat od autorizovaných prodejců, jen tak lze zaručit kvalitu a originalitu těchto šperků. Autorizované Pandora prodejny najdete tady.

Pandora šperky levně

Jiné značky šperku nebo „napodobeniny“ prodávají náramky a šperky podobné Pandoře samozřejmě za směšné částky. Stejně tak, jako vídáme padělky kabelek Louis Vuitton, válenek UGG a triček Lacoste, můžeme narazit i na padělky korálků a jiných šperků značky Pandora.  Paní Dora je prodává za desítky korun, kvalitou to ale určitě nebude ani blízko.

Pandora šperky levně, pandora originál, pandora napodobeniny

Co si myslíte o napodobeninách šperků Pandora? Příjdou Vám šperky Pandora zbytečně předražené? Nechte nám názor v komentářích. 🙂

>