Otevření showroomu Koncept Story v rámci Designblok 2015

V rámci programu Designblok 2015 byl na pražském Řezáčově náměstí otevřen nový showroom s názvem Koncept Story. Ten představuje současné užité umění a design devíti stálých tvůrců a také poskytuje prostor k výstavě hostujících autorů v jedné z výkladních skříní obchodu. Prvními hosty se stali umělci Zdeněk Lhotský a Kateřina Handlová s tím, že prezentace bude každé tři měsíce obměňována.

Ze stálých expozic jsou v showroomu k vidění šperky Elišky Lhotské, boty Karin Říhové a její značky Shoedaism, obroučky brýlí Ondřeje Viceny (projekt Optiqa), dále designové produkty Petry Pitelkové tvořící pod módním labelem Petiteé, užité umění Kristýny Malované ze studia MORPHE, šperky Nastassie Aleinikavy a Terezy Severýnové ze studia najs., šperky Markéty Šumové a Adély Weisenbergerové (duo lessmore) a interiérové doplňky Durch Duo Dany Elsterové a Anežky Podzemské.

Co je na tomto showroomu nejvíce sympatické je jeho osobní postoj k prezentaci. V tomto de facto obchodě nikdy nepotkáte otrávenou prodavačku, která vám o nabízených produktech nic neřekne, budou se tam totiž střídat sami vystavující umělci a designéři.

Slavností otevření proběhlo 23. října večer. My jsme se zúčastnili a pořídili v rychlosti několik fotek, více lze vidět na webu tohoto originálního projektu konceptstory.cz.

koncept-story-opening-prague-showroom

>