Nadčasová kombinace kůže a kovu

Původ kožených náramků kombinovaných s kovovými prvky sahá pravděpodobně dále než do starověku. Dávnou historii ale nechme historií. V nové době zažily takovéto náramky velkou renesanci v době hippies, která se volbou materiálů chtěla co nejvíce přiblížit přírodě. Svoje k tématu by určitě mohli říct také fanoušci ethno stylu nebo třeba pankáči.

Ale jak je to dnes, jsou náramky v módě? Právě proto, že se jedná o nadčasovou kombinaci dvou efektních materiálů, je svále mnoho designérů, kteří s ní pracují ve snaze vyjevit nám jejich vzájemné působení a syntézu v různých formách a zpracováních.

Život a chlad v jednom

Kůže – jakožto živočišný přírodní materiál – působí vždy nejlépe s kovem, který jí oponuje svou chladnou neživotnou hladkostí a leskem. S tím a představou čistého tvaru jsme se do návrhu našich kotev pustili i my – žádné kudrlinky, záhyby a ozdoby, jednoduchý minimalismus.

Jaké materiály použít pro výrobu kotvy a hlavně jejího povrchu jsme konzultovali s naším výrobcem z Jablonce nad Nisou. I po zániku velkých (a světově proslulých) podniků na výrobu bižuterie zde výroba nadále funguje v podobě malých dílen původních zaměstnanců, nyní soukromých podnikatelů – řemeslníků, kteří jabloneckou tradici udržují naživu.

Zlaté náramky s kotvou na kůži

Nakonec jsme pro naše kotvy vybrali čtyři druhy povrchů, které jsou z kvalitních drahých kovů a zajišťují kotvičce odolnost vůči vnějším vlivům. Klasické stříbro bylo nahrazeno hypoalergenním Rhodiem, které narozdíl od stříbra nemění odstín. Naše 24K zlato je legováno indiem, díky němuž má specifický odstín; 24K růžové zlato ale zůstává naší srdcovkou.

Teď už jen dát dohromady s různými odstíny kůží, vybrat svou ideální kombinaci a namíru uvázat!

>