iPhone 7: kolik stojí, nové funkce a vyplatí se ho koupit?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

iPhone 7 byl zveřejněn ve středu firmou Apple v rámci nové vlny svých produktů tradičně v Kalifornii. Události předcházelo velké množství dohadů, zda bude nový telefon bez 3.5 mm vstupu pro jack na sluchátka či nikoliv. Později se tato informace potvrdila a uvítali jsme nové AirPods, ať už nuceně nebo ne. Kolik bude nový iPhone 7 stát, jako budou technologické novinky, jaká bude cena a kdy vejde do prodeje v ČR?

Cena iPhone 7

Cena iPhone 7 bude stejná jako u svého předchůdce iPhone 6S. Apple stanovil na svých stránkách výchozí cenu pro iPhone 7 s pamětí 32 GB na 21.190 Kč, ovšem větší verze 7 Plus vyjde na nejméně 24.990 Kč. Firma zároveň zlevnila iPhone 6S i 6SE o více než deset procent.

iPhone 7: oficiální české ceny

  • 32 GB: 21 190 Kč
  • 128 GB: 24 390 Kč
  • 256 GB: 27 590 Kč

iPhone 7 Plus: oficiální české ceny

  • 32 GB: 24 990 Kč
  • 128 GB: 28 190 Kč
  • 256 GB: 31 390 Kč

Nové funkce iPhone 7

Dvojnásobná paměť

Jedna z hlavních výhod je, že telefon v ceně iPhone 6S pořídíte u této série od Applu za poloviční cenu. Nejlevnější verze startuje od 32 GB.

Vodotěsnost

Nový iPhone je nově vodotěsný a odolný vůči prachu. Telefon se může chlubit certifikací IP67, což znamená odolnost vůči prachu a vodotěsnost na 30 minut v jednom metru hloubky. Informace od zahraničních serverů ovšem naznačují, že na tyto vlastnosti se nebude vztahovat záruka.

Nový fotoaparát

Přestože fotoaparát na telefonu zůstal u 12 MPx, určitě Vás potěší lepší fotografie za horšího světla. To je díky nižší světelnosti f/1.8 a optické stabilizaci, která již je i u menšího modelu.

Krom těchto výhod mezi další upgrady patří např. větší výdrž baterie, vyšší výkon a stereo reproduktory. Ovšem tyto změny se dají očekávat, nejedná se o nic revolučního na trhu mobilních telefonů.

Kdy vyjde iPhone 7 v ČR

Fyzický prodej by měl začít stejně jako u Aplu 23. září. Není jisté jaké varianty budou nejdříve nabízeny českými operátory, ovšem zatím s cenami iPhonů bylo pravděpodobně vždy nejvýhodnější O2 i když rozdíly byly v řádu stokorun.

iPhone 7 vzhled

iPhone vyjde v pěti barevných variacích, přidá se tmavě modrá a ‚piánově černá‘.

Vyplatí se iPhone 7 koupit?

Kromě uvedených vylepšených funkcí přichází také věci jako lěpší jas a podobné detaily. Výhoda udržení ceny za dvojnásobnou kapacitu může mnohé přesvědčit, ovšem ‚revoluční‘ odhalení to není. Rozhodnutí je na Vás.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.