iPhone 7: kolik stojí, nové funkce a vyplatí se ho koupit?

iPhone 7 byl zveřejněn ve středu firmou Apple v rámci nové vlny svých produktů tradičně v Kalifornii. Události předcházelo velké množství dohadů, zda bude nový telefon bez 3.5 mm vstupu pro jack na sluchátka či nikoliv. Později se tato informace potvrdila a uvítali jsme nové AirPods, ať už nuceně nebo ne. Kolik bude nový iPhone 7 stát, jako budou technologické novinky, jaká bude cena a kdy vejde do prodeje v ČR?

Cena iPhone 7

Cena iPhone 7 bude stejná jako u svého předchůdce iPhone 6S. Apple stanovil na svých stránkách výchozí cenu pro iPhone 7 s pamětí 32 GB na 21.190 Kč, ovšem větší verze 7 Plus vyjde na nejméně 24.990 Kč. Firma zároveň zlevnila iPhone 6S i 6SE o více než deset procent.

iPhone 7: oficiální české ceny

  • 32 GB: 21 190 Kč
  • 128 GB: 24 390 Kč
  • 256 GB: 27 590 Kč

iPhone 7 Plus: oficiální české ceny

  • 32 GB: 24 990 Kč
  • 128 GB: 28 190 Kč
  • 256 GB: 31 390 Kč

Nové funkce iPhone 7

Dvojnásobná paměť

Jedna z hlavních výhod je, že telefon v ceně iPhone 6S pořídíte u této série od Applu za poloviční cenu. Nejlevnější verze startuje od 32 GB.

Vodotěsnost

Nový iPhone je nově vodotěsný a odolný vůči prachu. Telefon se může chlubit certifikací IP67, což znamená odolnost vůči prachu a vodotěsnost na 30 minut v jednom metru hloubky. Informace od zahraničních serverů ovšem naznačují, že na tyto vlastnosti se nebude vztahovat záruka.

Nový fotoaparát

Přestože fotoaparát na telefonu zůstal u 12 MPx, určitě Vás potěší lepší fotografie za horšího světla. To je díky nižší světelnosti f/1.8 a optické stabilizaci, která již je i u menšího modelu.

Krom těchto výhod mezi další upgrady patří např. větší výdrž baterie, vyšší výkon a stereo reproduktory. Ovšem tyto změny se dají očekávat, nejedná se o nic revolučního na trhu mobilních telefonů.

Kdy vyjde iPhone 7 v ČR

Fyzický prodej by měl začít stejně jako u Aplu 23. září. Není jisté jaké varianty budou nejdříve nabízeny českými operátory, ovšem zatím s cenami iPhonů bylo pravděpodobně vždy nejvýhodnější O2 i když rozdíly byly v řádu stokorun.

iPhone 7 vzhled

iPhone vyjde v pěti barevných variacích, přidá se tmavě modrá a ‚piánově černá‘.

Vyplatí se iPhone 7 koupit?

Kromě uvedených vylepšených funkcí přichází také věci jako lěpší jas a podobné detaily. Výhoda udržení ceny za dvojnásobnou kapacitu může mnohé přesvědčit, ovšem ‚revoluční‘ odhalení to není. Rozhodnutí je na Vás.

>