Historické fotky dnešní inspirací? Proč ne!

Příběh začíná u mého otce. Jakožto vášnivému sběrateli všeho starého mu postupně začala pracovna i sklep přetékat hmotnými důkazy dob minulých. Vedle různých sošek, lampiček, hraček, šperků a knih to jsou také krabice, ukrývající kolem 3000 negativů fotografií a pohledů z různých koutů Evropy. Že jsou to negativy velmi staré, je patrné už při prvním ohmatání a snaze vykoukat z nich jejich obsah.

Negativem k pozitivu

Prozatím jsem se prohrabala polovinou a vybrala z nich asi 60 unikátních kousků, které nutně potřebuji dostat do pozitivu a získat reálný obraz toho, co obsahují. Díky kamarádově home-made systému „Světlo – skleněná deska – negativ – skleněná deska – zrcadlovka„ se konečně mohu vydat po stopách dávných příběhů lidí. Ta cesta je fascinující, často to nejsou pouhé fotografie nebo pohledy, na fotkách jsou vidět i ne úplně povedené pokusy o to, co je dnes už zcela běžné – manipulaci s realitou.

Těžko říct, zda tato rodinka na obrázku byla na výletě na horách nebo jen v ateliéru šikovného pábitele, jisté ale je, že tu máme materiál pro příští produktové řady Wear Bound. Víc neprozradím, zůstaňte naladěni.

Jana