#AFF15 – Report z belgického centra módy – Antwerp Fashion festivalu 2015 (4. – 5. 9.)

Na fashion festivaly a přehlídky moc nejsem – narozdíl od Matěje. Mám raději fashion markety a spontánní akce, propojené s lifestylem, dobrým jídlem a tak podobně. Když mě Matěj ukecal v rámci našeho cestování po Evropě, že se v září zastavíme v Antverpách na AFF, koukla jsem se na web projektu a hned se začala těšit.

Něco navíc

Jednou z důležitých částí festivalu byl klasický přehlídkový večer, který bylo možné navštívit za přátelskou cenu 10 Euro v zajímavém prostranství a klubu Ampere Antwerp, kde se prezentovaly belgické i zahraniční značky. Fashion show byla poměrně dobře zorganizovaná, jednalo se spíše o klubovou atmosféru s DJ.

aff15-ampere-club-antwerp

IMG_9023

Ochutnávka z přehlídky:

Prezentovaly se zde značky jako Wusuwaah, Gsus, Gigue, Peuterey, Yvan Andreu, R + Huberty, Ocksa, Stan & Loesje, Supertrash, Maurice Knitwear, Black Balloon, Clouds of Fashion, Comme Ca, Scoop Store, Missoni, Subdued, Caroline Bosmans, F.R.E.D., CKS, No¨e Antwerp, Hampton Bays, Xandres, Armani Jeans, Omoda, Belgian Company, Garde-robe Nationale, Lila Grace, Marlies Dekkers, Labels Inc., Ginger, Konplott, Komono a Atelier Assemblé.

Mě více uchvátila „streetová“ část festivalu, které se účastnilo více než 100 designových obchodů nacházejících se v antverpské části Oudaan. Pod krátkou proklamací „Discover, fall in love & shop at various upcoming fashion talents at the Fashion Village“ se ukrýval celovíkendový program plný překvapení, postavený na jednoduchém WIN-WIN módu: nabídnu něco navíc a tím se zviditelním, dostanu do svého obchodu více lidí, potenciálních zákazníků. Tohle „NAVÍC“ mělo různé podoby. Některé obchody to vzaly přes jídlo a udělaly free bufet například se sushi, ochutnávkou kvalitních sýrů nebo sladkých muffinů. Jiné motivovaly návštěvníky kreativně – nabídkou DIY namíchání si vlastního koktejlu z dobrých alkoholů a kvalitních čerstvých surovin.

IMG_9083

clouds-of-fashion-antwerp

V obchodech byl někdy také k vidění hudební doprovodný program, častou klasikou byl pak samozřejmě zvýhodněný systém jak co nejlépe prodat své produkty. Kromě výrazných slev dosahujících až 70% z ceny dolů se jednalo o nabídky „Buy ** and get ** free“ atp. Nakonec i člověk, který přijel jen koukat, neodolal a nakupoval.

Jana

P.S.

Největším nákupním zážitkem byl pro mě areál „Bloggers closet sale“, kde si člověk mohl obměnit šatník second hand i novými kousky (vybranými původně těmi nejpovolanějšími) za pár éček.

>