Prodej na Etsy – vyplatí se to a jak začít? Návod a tipy

Etsy je ideální platforma pro prodej do zahraničí. Stejně jako spousta dalších prodejců a labelů jsme o Etsy.com uvažovali, jak na to a zda se to vyplatí. Pokud budete úspěšní, můžete prodávat svoje výrobky a produkty do celého světa (především do Ameriky). Na druhou stranu, míra konkurence je obrovská a aby jste byli na portálu aspoň trochu vidět, je potřeba na to jít systematicky a nenechávat věci náhodě. V tomto článku se budu snažit shrnout návody, užitečné nástroje, jak pracovat s klíčovými slovy a upravit předměty, zkrátka všechno na co jsem přišel při prodeji našich designových šperků a doplňků na tomto portálu. Budu do této sekce postupně přidávat více informací k tomuto tématu.

Prodej na Etsy a jak začít

Na začátku je důležité si vytvořit nějakou základní grafiku Vašeho obchodu, profil a případně cover photo. Je důležité mít kvalitní fotky Vašeho zboží a popřemýšlet jak byste toto zboží popsali a charakterizovali. Pokud se registrujete přes tento banner, dostanete v rámci akce od Etsy 40 kreditů pro vystavení Vašeho zboží zdarma. Registrujte se tady.

Etsy prodej

Jak být vidět v Etsy vyhledávání

  1. Klíčová slova – klíčová slova stejně jako titulek přímo ovlivňují umístění Vaší nabídky ve vyhledávání. Klíčových slov máte jen 13, proto je potřeba volit správné klíčové slova. Jak najít ty správné klíčové slova a titulek je poměrně věda a je to něco, co budete muset nějakou dobu zkoušet a dívat se na statistiky návštěvnosti. Všeobecně lze říci, že dvouslovná klíčová slova čelí menší konkurenci než ty, které se zkládají z jednoho slova tzn. pod klíčovým slovem ‚rings‘ budete čelit větší konkurenci než například ‚personalized rings‘. Proto je typy klíčových slov nutné prokládat.
  2. Titulek – titulek předmětu stejně tak jako klíčové slova je důležitý pro pozici na webu. Na název titulku máte poměrně velký prostor. Zda je lepší mít kratší titulek v kterém jsou hlavní klíčové slova a nebo právě delší titulek a „narvat“ tam co nejvíce klíčových slov – k tomu se vrátím později. Je důležité také dbát na to, že většina komunity a vašich potenciálních zákazníků jsou Američani, tudíž používejte slova z americké angličtiny pro lepší výsledky.
  3. Obnovování položek – Tzv. renewal položek tedy jejich obnovování pomáhá dostat Vaše produkty nahoru v seznamech. Efekty můžou být různé, ovšem je dokázané, že si Vaše nabídka na Etsy.com povede určitě o něco lépe.
  4. Používání nástrojů pro Etsy online – jeden velký pomocník pro ty, co se do toho chtějí pustit pořádně je online nástroj Marmalead. Marmalead Vám může velice dobře pomoct s upravením vašich produktů pro dosažení co nejvíce prodejů. Pomůže Vám analyzovat jaké jsou klíčové slova s velkou konkurencí, příklady produktů co se dobře umisťují a podobně.

Grafika obchodu: logo, profil a cover photo

Na většinu grafiky vašeho obchodu naleznete návody přímo na webu v příslušné sekci v angličtině. Je důležité zachovat rozměry ať už produktových fotek (ideálně 1000×1000 px) stejně tak jako fotku Vašeho profilu a obchodu (500×500 px) a cover fotky (1200×300). Propojení Etsy bannerem nebo „badge“ potom je jen výhodou, zdrojový kód získáte na stránkách. Pokud se registrujete přes tento banner, dostanete v rámci akce od Etsy 40 kreditů pro vystavení Vašeho zboží zdarma. Registrujte se tady.

Etsy prodej

>