Prodej na Etsy – vyplatí se to a jak začít? Návod a tipy

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Etsy je ideální platforma pro prodej do zahraničí. Stejně jako spousta dalších prodejců a labelů jsme o Etsy.com uvažovali, jak na to a zda se to vyplatí. Pokud budete úspěšní, můžete prodávat svoje výrobky a produkty do celého světa (především do Ameriky). Na druhou stranu, míra konkurence je obrovská a aby jste byli na portálu aspoň trochu vidět, je potřeba na to jít systematicky a nenechávat věci náhodě. V tomto článku se budu snažit shrnout návody, užitečné nástroje, jak pracovat s klíčovými slovy a upravit předměty, zkrátka všechno na co jsem přišel při prodeji našich designových šperků a doplňků na tomto portálu. Budu do této sekce postupně přidávat více informací k tomuto tématu.

Prodej na Etsy a jak začít

Na začátku je důležité si vytvořit nějakou základní grafiku Vašeho obchodu, profil a případně cover photo. Je důležité mít kvalitní fotky Vašeho zboží a popřemýšlet jak byste toto zboží popsali a charakterizovali. Pokud se registrujete přes tento banner, dostanete v rámci akce od Etsy 40 kreditů pro vystavení Vašeho zboží zdarma. Registrujte se tady.

Etsy prodej

Jak být vidět v Etsy vyhledávání

  1. Klíčová slova – klíčová slova stejně jako titulek přímo ovlivňují umístění Vaší nabídky ve vyhledávání. Klíčových slov máte jen 13, proto je potřeba volit správné klíčové slova. Jak najít ty správné klíčové slova a titulek je poměrně věda a je to něco, co budete muset nějakou dobu zkoušet a dívat se na statistiky návštěvnosti. Všeobecně lze říci, že dvouslovná klíčová slova čelí menší konkurenci než ty, které se zkládají z jednoho slova tzn. pod klíčovým slovem ‚rings‘ budete čelit větší konkurenci než například ‚personalized rings‘. Proto je typy klíčových slov nutné prokládat.
  2. Titulek – titulek předmětu stejně tak jako klíčové slova je důležitý pro pozici na webu. Na název titulku máte poměrně velký prostor. Zda je lepší mít kratší titulek v kterém jsou hlavní klíčové slova a nebo právě delší titulek a „narvat“ tam co nejvíce klíčových slov – k tomu se vrátím později. Je důležité také dbát na to, že většina komunity a vašich potenciálních zákazníků jsou Američani, tudíž používejte slova z americké angličtiny pro lepší výsledky.
  3. Obnovování položek – Tzv. renewal položek tedy jejich obnovování pomáhá dostat Vaše produkty nahoru v seznamech. Efekty můžou být různé, ovšem je dokázané, že si Vaše nabídka na Etsy.com povede určitě o něco lépe.
  4. Používání nástrojů pro Etsy online – jeden velký pomocník pro ty, co se do toho chtějí pustit pořádně je online nástroj Marmalead. Marmalead Vám může velice dobře pomoct s upravením vašich produktů pro dosažení co nejvíce prodejů. Pomůže Vám analyzovat jaké jsou klíčové slova s velkou konkurencí, příklady produktů co se dobře umisťují a podobně.

Grafika obchodu: logo, profil a cover photo

Na většinu grafiky vašeho obchodu naleznete návody přímo na webu v příslušné sekci v angličtině. Je důležité zachovat rozměry ať už produktových fotek (ideálně 1000×1000 px) stejně tak jako fotku Vašeho profilu a obchodu (500×500 px) a cover fotky (1200×300). Propojení Etsy bannerem nebo „badge“ potom je jen výhodou, zdrojový kód získáte na stránkách. Pokud se registrujete přes tento banner, dostanete v rámci akce od Etsy 40 kreditů pro vystavení Vašeho zboží zdarma. Registrujte se tady.

Etsy prodej

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.