Český lev 2016: kdo vyhrál, rozbitá soška a nejhezčí šaty?

Český lev 2016 ovládl pražské Rudolfinum při vyhlášení výročních cen České filmové a televizní akademie. Po shrnutí Oscarů 2016 Vám přinášíme kompletní seznam výherců Českého lva 2016, událost ze zákulisí a shrnutí outfitů v galerii pod článkem.

Rozbitá soška a kdo se na Českých lvech 2016 nejlépe oblékl?

Alena Mihulová zaujala v bílé róbě. Originální róba Terezy Voříškové zaujala nepochybně většinu publika, zda v pozitivním smyslu posuďte sami. Originální r)obu předvedla také Martha Issová. Herečka Lenka Krobotová v šatech tělové barvy možná tak trochu zanikla. Veškeré outfity si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod článkem. Autorem fotografií je Herminapress. Poměrně podařený kousek se povedl Tondovi Blaníkovi, kterému Český lev upadl a má ho na dva kusy. Snad mu to kromě pozornosti přinese i štěstí.

Tonda Blaník a jeho rozbitý Český lev
Tonda Blaník a jeho rozbitý Český lev

Český lev 2016: seznam výherců

Jednoznačným vítěžem bylo drama Kobry a užovky režírované Janem Prušinovským. Mimo jiné diváci kritizovali na sociálních sítích výkon moderátorky. Kobry a užovky si odnesly šest sošek včetně ocenění nejlepší režie a film. Pohádka sedmero krkavců vyhrála tři ocenění ovšem všechny technického rázů. Pravděpodobně nejemotivnější výhra šla herečce Aleně Mihulové, která skrze film Domácí péče prožila jistý comeback.

prehledproduktu_nastojakaHledáte originální dárek nebo módní doplňek? Podívejte se na naše produkty, designové náramky s zlatou nebo stříbrnou kotvou na kůži nebo jachtařském lanku, minimalistické náhrdelníky se srdíčkem ve třech barvách nebo Star Wars trička potisknuté koláží přes 100 let starých fotografií a Star Wars motivů pro opravdové fanoušky.

Nejlepší film

Český lev 2016: nejlepší film
Český lev 2016: nejlepší film

Domácí péče – producent Slávek Horák
Fotograf – producenti Viktor Schwarcz, Irena Pavlásková
Kobry a užovky – producenti Ondřej Zima, Jan Prušinovský
Schmitke – producenti Tomáš Vach, Radim Procházka
Ztraceni v Mnichově – producent David Ondříček

Nejlepší dokumentářní film

Český lev 2016: nejlepší dokumentární film
Český lev 2016: nejlepší dokumentární film

Evangelium podle Brabence – producenti Vít Klusák, Filip Remunda
Filmový dobrodruh Karel Zeman – producent Ondřej Beránek
Mallory – producenti Kateřina Černá, Pavel Strnad
Opři žebřík o nebe – producentka Jana Ševčíková
Vlna vs. břeh – producentky Zuzana Mistríková, Katarína Štrbová Bieliková, Ľubica Orechovská

Nejlepší režie

Český lev 2016: nejlepší režie
Český lev 2016: nejlepší režie

Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jan Prušinovský
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

Český lev 2016: nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli
Český lev 2016: nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

Domácí péče – Alena Mihulová
Fotograf – Máša Málková
Laputa – Tereza Voříšková
Sedmero krkavců – Martha Issová
Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Český lev 2016: nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli
Český lev 2016: nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Domácí péče – Boleslav Polívka
Fotograf – Karel Roden
Gangster Ka – Hynek Čermák
Kobry a užovky – Matěj Hádek
Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Český lev 2016: nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Český lev 2016: nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Domácí péče – Zuzana Kronerová
Domácí péče – Tatiana Vilhelmová
Kobry a užovky – Lucie Žáčková
Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská
Ztraceni v Mnichově – Jitka Schneiderová

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Český lev 2016: nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli
Český lev 2016: nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Gangster Ka – Predrag Bjelac
Kobry a užovky – Kryštof Hádek
Padesátka – Jiří Schmitzer
Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek
Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík

Nejlepší scénář

Český lev 2016: nejlepší scénář
Český lev 2016: nejlepší scénář

Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jaroslav Žváček
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

Nejlepší kamera

Český lev 2016: nejlepší kamera
Český lev 2016: nejlepší kamera

Domácí péče – Jan Šťastný
Fotograf – David Ployhar
Kobry a užovky – Petr Koblovský
Schmitke – Cristian Pirjol
Ztraceni v Mnichově – Alexander Šurkala

Nejlepší střih

Český lev 2016: nejlepší stříh
Český lev 2016: nejlepší stříh

Domácí péče – Vladimír Barák
Fotograf – Alois Fišárek
Kobry a užovky – Lukáš Opatrný
Schmitke – Philipp Wenning, Andrea Schumacher
Ztraceni v Mnichově – Vladimír Barák

Nejlepší zvuk

Český lev 2016: nejlepší zvuk
Český lev 2016: nejlepší zvuk

Kobry a užovky – Matěj Matuška, Michal Čech
Sedmero krkavců – Jiří Klenka
Schmitke – Cristoph Chevallerie
Vlna vs. břeh – Radim Hladík ml.
Ztraceni v Mnichově – Michal Holubec

Nejlepší hudba

Český lev 2016: nejlepší hudba
Český lev 2016: nejlepší hudba

Fotograf – Jiří Chlumecký
Sedmero krkavců – Vašo Patejdl
Schmitke – Johannes Repka
Wilsonov – Michal Novinski
Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

Nejlepší filmová scénografie

Český lev 2016: nejlepší filmová scénografie
Český lev 2016: nejlepší filmová scénografie

Kobry a užovky – Jan Novotný
Sedmero krkavců – Ondřej Mašek, Peter Čanecký
Schmitke – Barbora Kačena
Wilsonov – Martin Kurel
Ztraceni v Mnichově – Ondřej Nekvasil

Nejlepší kostýmy

Český lev 2016: nejlepší kostýmy
Český lev 2016: nejlepší kostýmy

Fotograf – Jaroslava Pecharová
Kobry a užovky – Ivan Stekla
Sedmero krkavců – Kateřina Štefková
Wilsonov – Katarína Štrbová Bieliková
Ztraceni v Mnichově – Vladimíra Fomínová

Nejlepší masky

Český lev 2016: nejlepší masky
Český lev 2016: nejlepší masky

Kobry a užovky – Lukáš Král
Padesátka – Jana Dopitová
Sedmero krkavců – Juraj Steiner
Wilsonov – Jana Radilová
Ztraceni v Mnichově – Jana Bílková

Nejlepší počin v oblasti audiovize

Český lev 2016: nejlepší počin v oblasti audiovize
Český lev 2016: nejlepší počin v oblasti audiovize

Autobazar Monte Karlo
Interaktivní internetová stránka urbex.cz
Kancelář Blaník – III. série internetového seriálu
Projekt Čistíme svět fantazie
Přínos České televize k posílení domácí tvorby v roce 2015
Zlatá šedesátá II

Nejlepší televizní film nebo minisérie

Český lev 2016: nejlepší televizní film nebo minisérie
Český lev 2016: nejlepší televizní film nebo minisérie

Americké Dopisy (Česká televize), režie: Jaroslav Brabec
Jan Hus (Česká televize), režie: Jiří Svoboda
Korunní princ (Česká televize), režie: Karel Janák
Případ pro exorcistu (Česká televize), režie: Jan Hřebejk
Správnej dres (Česká televize), režie: Stanislav Sládeček

Nejlepší dramatický televizní seriál

Atentát (TV Nova), režie: Petr Nikolaev, Jiří Chlumský
Doktor Martin (Česká televize), režie: Petr Zahrádka
Labyrint (Česká televize), režie: Jiří Strach
Mamon (HBO Europe), režie: Vladimír Michálek
Policie Modrava (TV Nova), režie: Jaroslav Soukup
Přístav (TV Prima), režie: Jana Rezková, Jaromír Polišenský, Ján Novák
Stopy života II (TV Barrandov), režie: Tomáš Magnusek
Vinaři II. (TV Prima), režie: Petr Nikolaev, Martin Kopp
Vraždy v kruhu (Česká televize), režie: Ivan Pokorný

Nejlepší dokumentářní televizní film nebo seriál

Daleko za sluncem (HBO Europe), režie: Olga Špátová
Filmová lázeň (Česká televize), režie: Miroslav Janek
Holky pod zámkem (TV Nova), režie: Jiří Fedurco
LSD made in ČSSR (Česká televize), režie: Pavel Křemen
Moto cestou necestou (TV Prima), režie: Hynek Bernard
Tajemný Černobyl (TV Barrandov), režie: Martin Hlaváček
Výměna manželek (TV Nova), režie: Jana Rezková, ml., Ivana Křenová
Zvláštní znamení touha (Česká televize), režie: Václav Křístek

Cena Magnesia za nejlepší studentský film

Furiant – Ondřej Hudeček
Lesapán – Pavel Soukup
Amanitas – Jakub Šmíd
Táta – Václav Huleš
Happy End – Jan Saska

Nejlepší filmový plakát

Český lev 2016: nejlepší filmový plakát
Český lev 2016: nejlepší filmový plakát

Fotograf – Jan Poukar, Jan Saudek
Kobry a užovky – Michal Tilsch
Schmitke – Mariana Dvořáková
Vlna vs. břeh – Gabriel Štrba
Ztraceni v Mnichově – Aleš Najbrt

Cena filmových fanoušků – nestatutární cena

Kobry a Užovky – režie Jan Prušinovský

Cena za mimořádný přínos kinematografii

Stanislav Milota

Medailonky nominovaných filmů a další informace a novinky z události udílení Českého lva 2016 najdete na webu České filmové akademie zde.