Airbnb – zkušenosti, jak funguje a jak vydělat pronájmem?

Airbnb – jaké jsou zkušenosti, jak Airbnb funguje a jak si vydělat pronájmem pokoje, bytu nebo domu? Airbnb je světová platforma pro poskytování krátkodobých i dlouhodobých pronájmů pokojů, bytů nebo domů po celém světě. K roku 2015 Airnb inzerovalo přes milión nabídek v 190 zemích světa. Jedná se o zajímavou službu jak pro cestovatelé, kteří chtějí příjemnější ‚domáčtější‘ a mnohdy i levnější variantu, tak pro vlastníky bytů, pokojů a domů. Je dokonce možné v určitých případech pronajmout svůj vlastní pronajatý pokoj nebo byt. Jedete na dovolenou pryč? Nechce Airbnb vydělávat za Vás ve Vaší nepřítomnosti. Pokud chcete Airbnb používat pro ubytování jako hosti, přečtěte si Airbnb návod + slevový kupón 2016 – 600 Kč na ubytování.

Host na airbnb, ponajímání s airbnb, tipy pro hostitele airbnb, daňe nejlepší fotky, jak získat rezervace

Jak funguje Airbnb?

Máte byt na dobré adrese a nevyužíváte všechny prostory a pokoje? Airbnb je možnost jak si přivydělat výrazné částky peněz a také potkat nové zajímavé lidi stejně tak jako si procvičit cizí jazyk. Airbnb funguje jako katalog dostupných nabídek ubytování v konkrétní lokalitě. Vyhledávání si můžete seřadit podle ceny, oblasti a termínu. Z pohledu hostitele je velice jednoduché a instinktivní přidat novou nabídku – základní popis, nastavení cen (nyní nově přímo v kalendáři), fotky, lokaci a domácí pravidla.

Z pohledu hostitele je Airbnb ideální pro ty, kteří žijí v turisticky navštěvovaných městěch jako např. Praha, Brno, Plzeň, Olomouc a jiné. Je nutné si nejdříve po registraci vytvořit osobní profil, kam nahrajete také svou osobní fotografii (ideálně především ať je vidět obličej, přátelský úsměv se také hodí) a poté vytvoříte nabídku Vašeho obydlí. Hosté Vám mohou zaslat zprávu přímo na Vás profil nebo Vás kontaktovat s dotazem ohledně nabídky a Vy máte poté 24 hodin na to, abyste nabídku zamítli, přijali, udělali speciální nabídku nebo vyjasnili nejasnosti s potenciálním hostem.

Airbnb registrace: vydělávejte pronájmem pokojů, bytů a domů

Airbnb je ideální pro vydělání peněz např. z nevyužitého pokoje nebo bytu, kdy můžete vydělat relativně slušné peníze krátkodobým pronájmem. Pokud se chcete dozvědět více o konkrétních tipech pro hostitele a jak získat co nejvíce rezervací jako fotky, cena, popis a podobně, věnujeme se tomuto v našem článku Airbnb tipy pro hostitele: fotky, návody a jak získat rezervace.

Airbnb promo odkaz: po prvním pronájmu odměna 1206 Kč

Pro nové Airbnb uživatelé máme dvě výhodné doporučení. Jedna z nich je spíše pro hostitele – promo odkaz pro registraci na Airbnb díky kterému po prvním pronájmu získáte odměnu 1206 Kč, kterou můžete uplatnit při používání Airbnb. Tato odměna se Vám načte po prvním uspěšně dokončeném pronájmu Vašeho pokoje, bytu nebo domu přes Airbnb. Také ale můžete získat okamžitě 600 Kč kredit na Vaši první cestu, pokud chcete Airbnb využít pro ubytování tady. Která z možností se Vám hodí více necháme na Vás, využít lze ovšem pouze jednu.

Airbnb kontakt

Airbnb lze kontaktovat v případě potíží ať už např. při poškození pronajímaného prostoru hostem, kdy Airbnb poskytuje finanční garanci. Kontakt s Airbnb může být ovšem také potřeba například pokud se stane nějaká porucha ve Vašem bytě a jste nutni zrušit předem potvrzenou rezervaci. V takovém případě je nutné dokázat poruchu, abyste neobdrželi pokudu a negativní recenzi.

Airbnb recenze, zkušenosti

Osobně jsem s Airbnb bydlel v USA v New Yorku, Římě v Itálii nebo Chorvatsku. Vždy vše proběhlo bez problémů a mnohdy se jednalo o mnohem levnější alternativu v porovnání s hotelem či hostelem zvlášť v USA. Všechno proběhlo v pořádku, ušetřil jsem poměrně velké množství peněz a seznámil se s novými lidmi. Samozřejmě jsou bezpochyby i lidé, kteří s Airbnb měli negativní zkušenost, ale pokud se držíte pouze ohodnocených nabídek, nejsou v Airbnb zas tak velké rizika. Je dost důležité sledovat hodnocení a komentáře Vašich hostitelů stejně tak jako hostů. Na Airbnb také pronajímám pokoj a byt v Praze, tudíž mám i hostitelské zkušenosti. Pokud narazíte na nějaké problémy s Airbnb, rychle lze vše vyřešit s zákaznickou podporou, u které musím říct, že odpovídají opravdu rychle. Jednou jsem musel řešit zrušení pobytu hostů kvůli havárii s vodou (za zrušení ze strany hostitele můžete dostat pokutu ve výši až 2400 korun stejně tak jako negativní hodnocení atd.) a vše jsme vyřešili do pár dní. Stačíla jim fotka havárie a faktura opravy. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně Airbnb registrace s odměnou po prvním pronájmu nebo zkušeností, napište na matt@wearbound.com.

Vydělávat peníze s Airbnb návod daně zkušenosti

>