Airbnb tipy pro hostitele 2017: fotky, návody a jak získat rezervace

Airbnb jsme již představovali v našich článcích určených pro hostitele a majitele bytů: Airbnb – zkušenosti, jak funguje a jak vydělat pronájmem?, kde jsme přiložili odkaz pro získání odměny 1200 Kč po prvním úspěšném pronájmu. Pro uživatele, kteří mají zájem o ubytování na cestách jsme také napsali článek Airbnb návod + slevový kupón 2016 – 600 Kč na ubytování a přiložili slevový kupón v hodnotě 600 Kč na první ubytování. V této sekci se ovšem budeme bavit o konkrétních tipech pro Airbnb hostitele, tedy majitelé bytů a pokojů, které přes Airbnb pronajímají.

Stručný a výstižný Airbnb popis nabídky

Host na airbnb, ponajímání s airbnb, tipy pro hostitele airbnb, daňe nejlepší fotky, jak získat rezervace

Popis nabídky se snažte napsat stručně ale chytlavě. Je důležité vyplnit veškeré detaily, vybavení a tipy pro Vaše hosty na atrakce a zajímavé lokality v okolí.

Kvalita fotek pro Airbnb

Přestože Airbnb ujišťuje, že fotky postačí nafotit telefonem, vizuální stránka je pro získání rezervací klíčová. Proto je určitě důležité fotky pořídit profesionálně, ideálně zrcadlovkou s vysokým nastavením pro světelnost fotky. Zkuste pokoje vyfotit z úhlů, kdy se prostorově pokoje zdají být větší. Pokud přesáhnete určitý počet pobytů a pozitivních hodnocení, Airbnb k Vám časem dokonce pošle vlastního fotografa. Do té doby ovšem postačí slušná zrcadlovka.

Cena za noc a automatické tvoření cen na Airbnb

Airbnb nově nabídlo funkci automatického tvoření cen podle poptávky, kterou lze zapnout v kalendáři nabídky. Je nutné nastavit rozsah cen a poté za Vás Airbnb bude samo automaticky regulovat cenu za noc dle potávky a jiných faktorů. Těžko něco takového jednoznačně doporučit, je potřeba tuto funkci vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda Vám něco takového vyhovuje. Bezpochyby tím ztrácíte kontrolu nad tvorbou cen, ale můžete si nastavit cenové dno.

Tipy a triky pro Airbnb hostitele

Toto jsou všeobecné další tipy a triky na Airbnb. Budu sem postupně přidávat další rady a zkušenosti. 🙂

Připravte si svoje check-in a check-out zprávy – je určitě jednodušší napsat si předem zprávy pro zaslání check-inu a check-outu, uložit si to na počítač nebo online a poté pouze zprávy kopírovat. Ušetříte hodně času.

Číselné zámky – pokud je to ve Vašich možnostech, je určitě zajímavé mít zámek na číselnou kombinaci, nemusíte potom přenášet fyzicky klíče, pouze udělovat kódy. Samozřejmě toto v ČR nemusí být vždy možné.

Vytvořte si úložný majitelský prostor – je praktické vymyslet v nemovitosti úložný prostor na zámek, kam budete ukládat svoje věci při pronajatí celého prostoru.

Airbnb 2017 sleva kupón kód na 600 Kč na první cestu dovolená trik

Napadájí Vás další rady nebo máte zkušenost s Airbnb, která by mohla pomoct ostatním? Nebo máte otázku? Napište ji do komentářů a rádi Vám odpovíme nebo někdo jiný ze čtenářů. 🙂

>