Airbnb: jak sehnat levné ubytování na dovolenou, 600 Kč slevový kupón

Airbnb slevový kupón v hodnotě 600 Kč na ubytování při Vaších cestách se určitě hodí. Pro ty co neznají populární platformu na ubytování a pronájem Airbnb – Airbnb je světová platforma pro poskytování krátkodobých i dlouhodobých pronájmů pokojů, bytů nebo domů po celém světě. K roku 2015 Airnb inzerovalo přes milión nabídek v 190 zemích světa. Jedná se o zajímavou službu jak pro cestovatelé, kteří chtějí příjemnější ‚domáčtější‘ a mnohdy i levnější variantu, tak pro vlastníky bytů, pokojů a domů. Pokud přemýšlíte spíše o pronajmutí Vašeho pokoje, bytu či jiné nemovitosti, jsou pro Vás vhodnější naše další články určené přímo pro hostitelé: Airbnb – zkušenosti, jak funguje a jak vydělat pronájmem? a Airbnb tipy pro hostitele: fotky, návody a jak získat rezervace.

1. Jak funguje Airbnb

Airbnb může sloužit jako levné ubytování na cestách a levnější alternativa hotelů. Narozdíl od služeb a komunit jako je třeba Couchsurfing, která je založena na bezplatnosti (uživatel Vám zkrátka propůjčí svůj gauč) je Airbnb placené. Například hotelový pokoj poblíž centra Říma lze najít za 1300 – 3000 na noc. Díky Airbnb se ceny pohybují za noc např. mezi 800 – 1500 Kč. Toto mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, kdy jsme získali apartmán v centru Říma pro tři lidi za opravdu slušné peníze.

Hotely nabízejí různé typy pokojů, na Airbnb můžete najít tři typy rezervací:

 • Společný pokoj
  Obdoba hostelu, v místnosti spolu s vámi spí buď majitel, nebo jiní hosté.
 • Soukromý pokoj
  Alternativa k hotelu, kdy máte vlastní pokoj, ale v domě bydlí další lidé.
 • Celý dům/byt
  Pronájem celé nemovitosti jednomu zájemci

Osobně jsem s Airbnb bydlel v USA v New Yorku, Římě v Itálii nebo Chorvatsku. Vždy vše proběhlo bez problémů a mnohdy se jednalo o mnohem levnější alternativu v porovnání s hotelem či hostelem zvlášť v USA. Všechno proběhlo v pořádku, ušetřil jsem poměrně velké množství peněz a seznámil se s novými lidmi. Samozřejmě jsou bezpochyby i lidé, kteří s Airbnb měli negativní zkušenost, ale pokud se držíte pouze ohodnocených nabídek, nejsou v Airbnb zas tak velké rizika.

2. Registrace a Airbnb slevový kupón v hodnotě 600 Kč

Levné ubytování s Airbnb kupón zdarma sleva 600 Kč

Pro používání Airbnb je nutné se registrovat a vytvořit si profil. Při registraci můžete využít tento odkaz  Airbnb promo kód a slevový kupón v hodnotě 600 Kč na Váš pobyt. Můžete se také registrovat kliknutím na banner a získáte tento kredit zdarma a okamžitě k uplatnění na Vaši první cestu.

Airbnb slevovy kupon 600 promo kod ubytovani zdarma

3. Podle čeho vybrat ubytování

 Podle čeho si byt nebo pokoj na Airbnb vybrat? Toto pro Vás mohou být důležité faktory:

 • Lokalita
  Raději bydlím v centru města, kde budu trávit den. Ceny jsou vyšší, ale ušetřím čas za dojíždění. U lokalit mimo centrum dbejte na dostupnost hromadné dopravy. Okolí domu vždy zkontroluji v Google Street View.
 • Cena za noc (popř. týdenní nebo měsíční sleva)
  Obvykle skryji nabídky, které jsou hluboce pod zobrazeným cenovým průměrem. Nízká cena má svůj důvod a ze zkušenosti vím, že bych si je stejně nevybral. Zároveň skryji nabídky nad mým cenovým stropem.
 • Fotky nemovitosti a interiér
  Libí se mi interiér bytu? Je byt uklizený a jak je na tom s vybavením? Málo nekvalitních fotek obvykle značí, že to hostitel buď nemyslí s Airbnb vážně, nebo to neumí.
 • Recenze předchozích hostů (hodnocení profilu)
  Preferuji nabídky s hodnoceními předchozích hostů, všímám si především výtek. Na druhou stranu: V Sydney jsem si rezervoval byt bez jediného hodnocení a majitelka zpočátku nekomunikovala, ale nakonec se z toho vyklubala jedna z nejlepších zkušeností.
 • Čistota a hygiena
  Pro hosty je čistota prý nejdůležitější ukazatel. Já si vybírám ubytování s alespoň 4,5 hvězdičkami. Lidé mají tendenci nadhodnocovat a čtyři hvězdičky jsou spíše podprůměr.
 • Hodnocení hostitele a profil
  Vyplnil o sobě hostitel podrobné informace? Jak moc je mi sympatický, jaká stanovil pravidla domu a odpovídá na hodnocení předchozích hostů? Majitele si prověřuji ještě přes Google, stačí umět hledat.

Cest jak nabídku vybrat může být poměrně hodně. Můžete si například otevřít více záložek a zavírat ty, které Vám nevyhovují. Nabídky si lze uložit přímo na Airbnb a vytvářet si „wishlisty“ pro konkrétní lokace.

4. Všeobecné Airbnb tipy a triky

Čekání na odpověď – né vždy reagují hostitelé okamžitě na Vaší poptávku. Pokud potřebujete co nejrychlejší potvrzení ubytování, vybírejte pro booking pouze nabídky s žlutým bleskem – jedná se o nabídky, které lze rezervovat automaticky bez odpověďi hostitele.

Možnost přivézt dárek (dobrovolné) – pokud se jedná o delší pobyty v luxusnějších nemovitostech, není od věci přinést hostiteli nějakou pozornost. Může se jednat například o typické české suvenýry jako pivo nebo becherovka. Přilepší to vzájemné důvěře, komunikaci a případně i pozdějšímu hodnocení.

Recenze a hodnocení na Airbnb – Airbnb funguje na bázi důvěry a proto recenze a hodnocení je jedna z velice důležitých částí této platformy. Při hledání Vašeho ubytování se vždy dívejte na hodnocení hostitele, kde se můžete podívat na zkušenosti hostů před Vámi. Hodnocení je také klíčové pro hostitele, jelikož podle těchto hodnocení buďto rezervaci hostitel dostane, nebo ne.  Na zanechání hodnocení mají obě strany 14 dní od ukončení pobytu. Obě hodnocení se zobrazí až v momentu, kdy obě strany hodnocení napíšou. Toto jsou hodnotící faktory:

Vyplnění profilu – nemusíte vymýšlet zdlouhavé popisky, stačí napsat o sobě pár vět a být přirození. Pro fotku volte fotku obličeje ideálně s úsměvem.

Dodržování domácích pravidel – určitě je důležité dodržovat domácí pravidla – tyto pravidla většinou dohledáte v profilu nabídky na Airbnb. Na konci pobytu aspoň udělejte základní úklid  a snažte se šetřit nábytek stejně tak jako vodu a elektřinu.

Provize Airbnb – Airbnb si bere většinou provizi 6-12% z částky. Čím je částka vyšší, tím nižší procento si platforma účtuje.

Smlouvání na Airbnb o ceně – opravdu záleží na lokalitě, v určitých zemích je takovéto smlouvání možné jako např. v Indonésii, ovšem v západních zemích a USA můžete někdy narazit. Každopádně pokud nemáte pouze jednu variantu, vždy to lze vyzkoušet. Jednou se mi takto povedlo domluvit nižší cenu v NYC.

Sleva 600 Kč na první pobyt – můžete využít našeho odkazu pro získání cestovního kreditu na první cestu v hodnotě 600 Kč. Stačí se registrovat přes tento odkaz.

5. Podvodné Airbnb inzeráty a pronájmy

Je potřeba dávat pozor také na podvodné inzeráty a nabídky na Airbnb a jiných portálech. Od 2015 se objevují falešné inzeráty na portálech jako jsou Reality.cz ohledně pronájmů bytů ve velkých městech. Jedná se většinou o cizince, kteří uvádí texti a komunikaci, které vypadá jak z Google Překladače. Typická je pro takové nabídky velice nízká cena.

Podvod většinou spočívá v platbě předem za nabízenou nemovitost nebo pronájem. Před samotnou platbou se Vás snaží tito podvodníci ujistit zasláním různých fotek, dokladů a jiných dokumentů. Většinou se jedná o kradené identity jiných lidí, proto je důležité si takové dokumenty ověřit přes Google Obrázky. Tito podvodníci také vyžadují platby přes anonymní platební brány nebo platební převody. Po platbě je oběti zaslána falešná kopie webu Airbnb, který takovýto pronájem má údajně zprostředkovat. Jedná se od začátku o nesmysl, jelikož Airbnb je pouze prostředník, nikdy se do pronájmů nezapojuje. Takovéto inzeráty je potřeba ignorovat, pokud jste již odeslali peníze např. bankovním převodem, je nutné banku ihned kontaktovat a pokusit se bankovní převod zablokovat.

Jména některých z již odhalených podvodníků: Luca Paight, Eva Trotter, Roger Pawley, Tarpay Aylor, Goldt Sergei, Mitev Borislav Hristov, Jose Angel Espino Quintana, Rainer Stahl Helmut, Jan Finck, Bernd Lorenz Albrecht, Ronny Muller, Blasco Garcia Manuel, Natasha Collins nebo Kathryn Dobson.

Airbnb slevovy kupon 600 promo kod ubytovani zdarma

Stala se Vám nějaká příhoda s Airbnb nebo máte jiné zážitky? Podělte se o Vaši zkušenost v komentářích, můžete tak pomoci ostatním a sdílet užitečné tipy nebo nám napsat otázku, na kterou buďto odpovíme my nebo ostatní čtenáři. 🙂

>